facebook-icon tiktok-icon youtube-icon

Chemia


Korepetycje z chemii


Kolokwium lub egzamin z chemii zbliża się wielkimi krokami i masz poczucie, że nic z tego nie rozumiesz? A może jesteś tegorocznym maturzystą i chciałbyś mieć absolutną pewność, że żadne zadanie Cię nie zaskoczy?

Świetnie trafiłeś, nasze wirtualne korepetycje pozwolą Ci na bardzo dobre przygotowanie się do egzaminów zarówno tych na studiach jak i w szkole średniej.

Długość korepetycji to 246 min, czyli ponad 4 h nagrań!

A więc 60 min korepetycji na poziomie studenckim za jedyne 17 zł!

 

W jaki sposób zyskujesz na naszych korepetycjach z chemii?


-Przede wszystkim dostajesz od nas natychmiastową możliwość odtwarzania zakupionych nagrań o każdej porze, 24 na dobę. Wystarczy, że przejdziesz do zakładki „Moje konto” i możesz zaczynać naukę.


-Ze względu na wirtualny charakter naszych korepetycji z chemii, nie musisz wychodzić z domu, aby zgłębić daną tematykę. Wystarczy, że wygodnie rozsiądziesz się w fotelu i o dowolnej porze dnia lub nocy przejdziesz do kursu. Zaoszczędzony czas na dojazdach, możesz przeznaczyć na chwilę relaksu od nauki. Dodatkowo oszczędzisz sobie wysokich kosztów związanych z korepetycjami stacjonarnymi, które są wielokrotnie wyższe od naszych korepetycji online.

-Ile razy podczas zajęć krępowałeś się zapytać, dlaczego to zadanie rozwiązuje się w taki a nie inny sposób? Albo poprosić, żeby ktoś po raz kolejny wyjaśnił Ci dane zagadnienie lub zwolnił tempo nauczania? Dzięki ciągłemu dostępowi do tego kursu z chemii, prędkość przyswajania wiedzy nie będzie narzucona przez korepetytora, a przez Ciebie. Jeżeli coś wyda Ci się niejasne lub będziesz potrzebował powtórzenia, po prostu przewiniesz materiał do dowolnego momentu. Jeżeli okaże się to niezbędne, będziesz słuchał go jak mantrę całymi dniami i nocami i nikogo przy tym nie urazisz. Najważniejsze, że w końcu wszystko stanie się jasne i przejrzyste.

-Podczas tego kursu spotkasz się z częścią wykładową, w której szczegółowo omówione zostało każde z zagadnień. Da ci to podstawy do dalszej części programu. Nasze wirtualne korepetycje z chemii zawierają również zadania wraz z rzetelnymi ich rozwiązaniami. Nauka od podstaw da Ci poczucie, że dogłębnie rozumiesz temat, a nie tylko ślizgasz się po jego powierzchni.

-Niezależnie od tego czy jesteś studentem politechniki, uniwersytetu czy innej uczelni wyższej, te zadania świetnie przygotują Cię do egzaminów z chemii.  Program został opracowany w taki sposób, aby skorzystać mogli na nim również maturzyści, którzy będą pisali egzamin dojrzałości z chemii. Dzięki starannie przygotowanym zagadnieniom i skrupulatnie wyjaśnionym zadaniom, zarówno kolokwium jak i maturę zdasz bez problemu.

-Bardzo ważny jest również fakt, że podczas tych korepetycji online zastosowaliśmy metodę, która zwiększa szybkość uczenia. Oszczędzasz więc kilka godzin nie tylko na dojazdach do korepetytorów, ale również na szybkości przyswajania wiedzy.
Warto to sprawdzić na własnej skórze i nie mieć już więcej obaw przed egzaminami!


Podejmowane podczas korepetycji z chemii zagadnienia, to:


–stechiometria,
Czyli dział, dzięki któremu dowiesz się w jakich stosunkach ilościowych, podczas reakcji chemicznych, zachodzą przemiany związków chemicznych.


– proporcje,
Dzięki temu dowiesz się, w jaki sposób przedstawić rozkład liczby na składowe.


– stężenie procentowe,
Przedstawimy Ci ten sposób wyrażania stężenia danej substancji w roztworze.


– stężenie molowe,
Kolejny sposób na przedstawienie stężenia substancji w mieszaninie.


– przeliczanie stężenia molowego na procentowe i na odwrót,
Przekonasz się, że posiadając dane dotyczące gęstości oraz stężenia procentowego roztworu, będziesz w stanie wyliczyć jego stężenie molowe.


– mieszanie roztworów (omówienie metody krzyża oraz innych metod),
Zatężanie i rozcieńczanie, nie będzie już dla Ciebie żadną tajemnicą.


– stopnie utlenienia pierwiastków w związkach chemicznych,
Wyjaśnimy, co oznacza rzymska cyfra nad symbolami pierwiastków oraz jak w praktyczny sposób tę wiedzę wykorzystać.


– bilans atomowo-elektronowy – reakcje redoks
Dowiesz się, dlaczego i w jaki sposób w reakcji chemicznej zachodzi zmiana w obrębie stopni utlenienia całych grup lub pojedynczych atomów. Dowiesz się również, że redukcja oraz utlenienie(oksydacja) to nieodłączne elementy reakcji redoks.
Do naszych korepetycji z chemii dołączone są darmowe wzory z tego przedmiotu.

 

          Usiądź wygodnie i włącz korepetycje z chemii!

Szczegółowy spis treści oraz darmowe tablice ze wzorami poniżej. Poleć nasze korepetycje online z chemii swoim znajomym!

Zapraszam na naszego bloga, tu znajdziez podstawy do zrozumienia chemii i szybkiego obliczania zadań z tego przedmiotu. https://fizyka-kursy.pl/blog/stezenie-procentowe

Przykładowe zadania

Spis treści

Korepetycje z chemii

1) Niezbędnik – łączna długość nagrania: 37'33'' 

– podstawowe działania na ułamkach (dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie ułamków),
– przekształcenia wzorów,
– obliczanie układów równań,
– przeliczanie jednostek objętości z m3 na dm3 lub cm3 i na odwrót,
– obliczanie masy molowej,
– warunki normalne,
– warunki standardowe,
– stechiometria,
– stężenie procentowe,
– stężenie molowe,
– mieszanie roztworów (omówienie metody krzyża),
– stopnie utlenienia pierwiastków w związkach chemicznych,
– bilans atomowo-elektronowy – reakcje redoks,
– omówienie 3 typów reakcji utleniania u redukcji: międzyatomowej lub międzycząsteczkowej, wewnątrzcząsteczkowej, dysproporcjonowania.

Zaufaj naszym korepetycją z chemii

2) Zadania cz.1 – łączna długość nagrania: 34'36''
20 zadań. Podejmowane zagadnienia:
– stosunek wagowy,
– procent masowy,
– stechiometria.

3) Zdania cz.2 – łączna długość nagrania: 20'41''
8 zadań. Podejmowane zagadnienia:
– przebieg reakcji zmieszanych w stosunku niestechiometrycznym,
– stechiometria wzorów chemicznych.

4) Zadania cz.3 – łączna długość nagrania: 17'10''
7 zadań. Podejmowane zagadnienia:
– stechiometria wzorów chemicznych.

5) Zadania cz.4 – długość nagrania: 15'38''
7 zadań, w których rozważano:
– stężenie procentowe.

6) Zadania cz.5 – długość nagrania: 16'42''
6 zadań, w których rozważano:
– stężenie molowe.

7) Zadania cz.6 – długość nagrania: 17'29''
3 zadania, w których rozważano:
– przeliczanie stężeń (ze stężenia molowego na procentowe i na odwrót). Obliczenia były prowadzone dwoma sposobami tzn. korzystając z proporcji oraz układając układ równań.

8) Zadania cz.7 – długość nagrania: 40'19''
8 zadań, w których rozważano:
– mieszanie roztworów o różnych stężeniach. Przedstawiono 3 sposoby rozwiązywania tego typu zadań korzystając z: metody krzyża, proporcji oraz tworząc układ równań. W niektórych zadaniach konieczne było również przeliczenie stężeń ze stężenia procentowego na molowe albo na odwrót.

9) Zadania cz.8 – długość nagrania: 26'09''
4 zadania, w których rozważano:
– obliczanie stopni utlenienia w różnych związkach (kwasy, tlenki, sole, jony),
– bilansowanie reakcji redoks.

10) Zadania cz.9 – długość nagrania: 20'07''
7 zadań, w których rozważano:
– bilans reakcji redoks .

Dlaczego, naszym zdaniem, tyle osób ma problem z zadaniami z przedmiotów ścisłych?


Wieloletnie doświadczenie w udzielaniu korepetycji z chemii i innych przedmiotów oraz doskonała znajomość współczesnych studentów i uczniów szkół średnich, pozwoliło nam zauważyć pewną prawidłowość. Wśród wielu uczniów istnieje przekonanie, że rozumieją przedmioty ścisłe, jednak, o ironio, nie potrafią liczyć z nich zadań. Przyczyn takiego zjawiska jest kilka i sięgają one swoimi korzeniami szkoły podstawowej. To właśnie wtedy młode, energiczne dzieci, zachwycone światem i nauką, muszą siedzieć w szkolnych ławach ucząc się dodawania do 20, kiedy one już nie mają problemów z takimi działaniami nawet do 100 i dalej. Wówczas utrwala się w nich przekonanie, że wszystko potrafią, a przynajmniej rozumieją i nic więc nie potrzebują. Są one również zniechęcone do dalszego poszukiwania i zachwycania się nauką. Te błędy pedagogiczne mają w późniejszym okresie bardzo głębokie konsekwencje. Wielu takich uczniów w zasadzie nie zna praw ani zasad, które są niezbędne do rozwiązywania zadań z chemii, matematyki czy fizyki.

Na co stawiamy podczas naszych korepetycji?


Zadania, zadania i jeszcze raz zadania. W przedmiotach ścisłych są one kluczową kwestią, a teoria to tylko uzupełnienie, które w gruncie rzeczy utrwala zdolności przeliczania dziesiątek zadań. Dodatkowo umiejętności rachunkowe pomagają wykorzystywać wiedzę z chemii w praktyce, co jest jedyną i najkrótszą drogą do ponownego zakochania się w nauce. Jeśli interesuje Cię rozwiązywanie zadań online, to usiądź wygodnie przed komputerem, i zobacz co przygotowaliśmy dla Ciebie w naszych korepetycjach z chemii. Dzięki temu nauczysz się do egzaminów, kolokwiów czy sprawdzianów bardzo szybko, ale co najważniejsze, skutecznie!
Zerknij też do naszych kursów z chemii fizycznej.


Przygotowujesz się do matury również z innych przedmiotów ścisłych i potrzebujesz rozwiązań i objaśnień zadań maturalnych z matematyki? Koniecznie przejdź do naszej zakładki kursy, gdzie znajdziesz zarówno testy maturalne online jak i inne zadania z przedmiotów ścisłych.
A może jesteś studentem kierunków technicznych, który z chęcią skorzystałby z korepetycji oraz kursów z elektryki ,mechaniki czy fizyki? Również odsyłamy do naszych kursów. 

Do Kursu są dołączone darmowe materiały, takie jak:


- bilans atomowo-elektronowy,
- reguły ustalania stopni utlenienia,
- układ okresowy pierwiastków.