facebook-icon tiktok-icon youtube-icon

Rozmówki angielsko-polskie


Skoro tutaj jesteś to znaczy, że chcesz nauczyć się mówić w języku angielskim i pewnie efekty chciałbyś widzieć jak najszybciej :) Dobrze trafiłeś! Dzięki temu kursowi nauczysz się mówić i rozumieć po angielsku. Czy wiesz, że znając 2000 słów i zwrotów będziesz w stanie zrozumieć ok. 90% wszystkich rozmów? Tak więc od tego trzeba zacząć Twoją naukę!

W prawdziwym życiu język angielski najczęściej będziesz wykorzystywał na wakacyjnych wyjazdach, podczas luźnych spotkań na uczelni z obcokrajowcami, na wyjazdach służbowych czy chociażby na różnego rodzaju targach. Właśnie dlatego należy poznać słownictwo, za pomocą którego będziesz mógł poradzić sobie w sytuacjach życiowych.

Powiedz mi jak często w tym roku używałeś słowa „ul” albo „pszczoła”? Jest duża szansa, że ani razu. W języku angielskim również rzadko będziesz używał takich zwrotów, jak i wielu, wielu innych, dlatego nie ma sensu od samego początku uczyć się tych mniej potrzebnych.

Jak sam widzisz kluczowe jest odpowiednie dobranie słów i zwrotów aby nie tracić czasu na te, które prawdopodobnie Ci się nie przydadzą. Umiejętne dobranie słów i zwrotów sprawi, że efekty będziesz widzieć natychmiast.

W tym kursie znajdziesz słowa, zwroty oraz dialogi. Poznasz ich prawidłową wymowę z takich działów jak:

  1. Na lotnisku

  2. W sklepie

  3. W restauracji

  4. W hotelu

  5. U lekarza

  6. Wynajem mieszkania

  7. Czy chociażby rozmowa o pracę.

Słowa i zwroty z tych działów sprawią, że w najważniejszych sytuacjach życiowych będziesz umiał sobie poradzić. Efekty swojej pracy zauważysz błyskawicznie, a to oczywiście motywuje jeszcze bardziej do dalszej nauki.

Być może zastanawiasz się „a co z gramatyką”? Zawsze przecież w szkołach gramatyka jest uczona praktycznie od samego początku. Gramatyka oczywiście jest ważna, ale nie najważniejsza! Czy jeśli będziesz mówić „Kali jeść” , „ Kali pić” to czy obcokrajowcy Cię zrozumieją? Oczywiście, że tak! A najważniejsze w języku jest umiejętność „dogadywania się”! Małe dziecko ucząc się języka ojczystego w naturalny sposób, nie zaczyna od gramatyki tylko właśnie od najważniejszych zwrotów, za pomocą których jest w stanie powiedzieć co potrzebuje, co czuje, czy coś go boli, itd. Najważniejsze komunikaty! Ty też zacznij naukę właśnie od tego, a dopiero w dalszym kroku jak już zauważysz, że umiesz całkiem sporo, zachęcę Cię do nauki bardziej specjalistycznego słownictwa oraz gramatyki, którą zamieściłem w następnych kursach: „ Język angielski poziom B1” oaz „Język angielski poziom B2”.    

Przykładowe zadania

Spis treści