facebook-icon tiktok-icon youtube-icon

Planimetria


Zadania maturalne online z matematyki – poziom podstawowy 

Dział: Planimetria

Długość korepetycji to 194 min, czyli ponad 3h nagrań!

 

A więc 60 min korepetycji na poziomie maturalnym za jedyne 18,50 zł!

Matura z matematyki zbliża się wielkimi krokami i masz poczucie, że zostało Ci coraz mniej czasu? Nie panikuj, dobrze przygotujemy Cię do tego ważnego egzaminu, czyli świadectwa dojrzałości.
A może większość zagadnień matematycznych już jest dla Ciebie klarowna, ale wciąż masz problem z planimetrią, czyli geometrią płaszczyzny? Dobrze trafiłeś, ponieważ z nami Twoja matura nie będzie stanowiła już wyzwania.  Dzięki szóstej części naszego kursu z podstawowego poziomu matematyki, poznasz zagadnienia, wzory i zadania z planimetrii.
Zdanie matury z matematyki, to będzie dla Ciebie po prostu bułka z masłem.
Nasze kursy świetnie sprawdzą się również w przypadku osób, które są już na studiach technicznych, jednak mają zaległości z zagadnień planimetrii.
Niezależnie od powodu, dla którego się tu znalazłeś, zapraszamy do zapoznania się z programem tego kursu.
Dlaczego warto zdecydować się na nasze zadania maturalne?
Przede wszystkim dlatego, że nasze zadania z matematyki online wraz z rozwiązaniami i objaśnieniami, dogłębnie wyczerpują temat i zagadnienia związane z płaskimi figurami geometrycznymi. Dzięki temu żadne zadanie maturalne z planimetrii nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu. Jeżeli masz problem z innymi działami, które należy opanować, aby zdać podstawową maturę z matematyki, zapraszamy do zerknięcia na pozostałe części kursu.

Dlaczego warto nam zaufać?


- Drogi maturzysto! Mamy ogromne doświadczenie w udzielaniu korepetycji, również face to face. Mnóstwo przegadanych godzin z tegorocznymi maturzystami. W związku z tym jesteśmy na bieżąco z każdym zagadnieniem i zadaniem, z którym możesz spotkać się podczas matury z matematyki. Między innymi na tej podstawie opracowaliśmy dla Ciebie zadania.


- Wcześniej udzielaliśmy korepetycji również studentom (czasem do tej pory zdarzają nam się konsultacje). Tłumaczyliśmy wiele zagadnień począwszy od. transformaty Laplace'a, liczb urojonych, gradientów, dywergencji, całek aż po  macierze,  robiliśmy to w sposób prosty i klarowny.


-Prosiliśmy zawsze o informację zwrotną od naszych kursantów, w jaki sposób moglibyśmy ulepszyć nasz system nauczania. Dzięki zebranym opiniom, nasze zadania przybrały jeszcze bardziej przystępną formę, dostosowaną do Waszych potrzeb.


- Teraz dajemy gotowe schematy do rozwiązywania zadań z  matury z matematyki. Online, w zaciszu Twojego pokoju możesz zapoznać się z każdym interesującym Cię zagadnieniem.


- Nie jesteśmy zwykłymi nauczycielami. Do wszystkich zadań podchodzimy jak inżynierowie, w sposób praktyczny i pragniemy Was również tego podejścia, tego rozumowania zadań nauczyć. To dla nas bardzo ważne, żebyście nie tylko mechanicznie wykonywali zadania z matematyki, ale dogłębnie je zrozumieli. Dzięki temu będziecie potrafili wykorzystać tę wiedzę w przyszłości .
Na studiach okaże się to nieocenione.  Przekonacie się sami.


-My również przygotowywaliśmy się do matury z matematyki, znamy więc ten cały proces nauki i towarzyszący mu stres.


-Do przygotowania każdego z zadań i objaśnień podeszliśmy bardzo skrupulatnie i metodycznie, abyś czuł, że zagadnienia z matematyki są dla Ciebie klarowne.


-Od bardzo dawna udzielamy korepetycji,  wiemy jak przekazywać wiedzę z przedmiotów ścisłych.

 

Co tak właściwie zyskujesz?

- Dostęp do nagrań non stop, 24h.Wszystko u nas na stronie, w zakładce „Moje konto”.

-  profesjonalnie wytłumaczone i rozwiązane zadania maturalne (próbka nagrań z kursu znajduje się poniżej).

-Każde z zadań z matematyki online, ułożone zostało w sposób stopniowalny, tzn. od najłatwiejszego do najtrudniejszego. Dzięki temu powoli będziesz mógł oswoić się z tematem i przekonać o tym, że nie ma w tym nic trudnego – wszystko jest kwestią przygotowania od podstaw. Nawet jeżeli każda lekcja matematyki jest dla Ciebie istnym utrapieniem i masz przeczucia, że to się nie może udać, z naszymi zadaniami przekonasz się, że nie ma czego się bać. Nasz system sprawdza się u osób, które dotychczas miały negatywne nastawienie do tego przedmiotu, a aktualnie świetnie radzą sobie z podstawowymi zagadnieniami z matematyki.

-Każde nagranie, które zakupiłeś możesz odtwarzać i oglądać o każdej porze, zarówno w nocy jak i w dzień. Zwyczajnie masz do niego nieograniczony dostęp.

-Nie musisz opuszczać swojego mieszkania, aby przyswoić temat planimetrii czy innych naszych kursów. Koniec z czasem straconym na dojazdy i niedostosowane do Twoich potrzeb tempo wykładania zadań z matematyki. Online, jest zwyczajnie szybciej i wygodniej!

-Z nami w bardzo szybkim tempie przygotujesz się do matury z matematyki. Online, czyli kiedy tylko masz na to czas i chęci!

-Nasze zadania skierowane są do osób, które będą podchodziły do podstawowej matury z matematyki. Zadania z matematyki online świetnie sprawdzą się również w przypadku osób, które kochają ten przedmiot i pragną uzupełnić swoją wiedzę z zakresu planimetrii.

 

Podejmowane zagadnienia:

- twierdzenie Talesa,

- zadania, w których trzeba wykorzystać zależności kątów,

- podobieństwa trójkątów,

- obliczanie pól i obwodów różnych figur,

- zadania, w których trzeba udowodnić tezę.

Do Kursu dołączone są darmowe tablice maturalne z matematyki oraz  szczegółowy spis treści.

Wzory i schematy

Przykładowe zadania

Spis treści

Matura z matematyki – poziom podstawowy

Dział: Planimetria

 

1)      Niezbędnik – omówienie niezbędnych informacji z planimetrii: 24’52’’

         Omówione zagadnienia:

- wartości funkcji trygonometrycznych w trójkącie prostokątnym,

- twierdzenie Talesa,

- kąt środkowy, wierzchołkowy, wpisany, wypukły i wklęsły,

- obliczanie promienia okręgu wpisanego w trójkąt prostokątny.

 

Poleć nasze materiały swoim znajomym.  Zadania z matematyki online to świetny sposób na błyskawicznie przygotowanie się do zajęć jak i do matury.  

 

2)      Planimetria cz.1 – łączna długość nagrania: 27’44’’  

         W tym dziale rozwiązaliśmy 8 zadań. Podejmowane zagadnienia:

- obliczanie obwodu figury,

- wykorzystanie Twierdzenia Pitagorasa w obliczeniach,

- zadania z wykorzystaniem Twierdzenia Talesa,

- zadania, w których trzeba było wykorzystać zależności między kątem wpisanym a kątem środkowym.

Matura matematyka online to najlepsze kursy tego typu dostępne przez Internet

 

3)      Planimetria cz.2 – łączna długość nagrania: 26’04’’  

         W tym dziale rozwiązaliśmy 9 zadań.

- obliczanie kąta w figurach wpisanych w okręgu, 

- obliczanie wysokości trójkąta równobocznego wpisanego w okrąg,

- obliczanie zataczanego kąta w okręgu na podstawie długości jego łuku.

 

4)      Planimetria cz.3 – łączna długość nagrania: 21’18’’

         W tym dziale rozwiązaliśmy 5 zadań. Podejmowane zagadnienia:

- pole koła opisanego na sześciokącie,

-obwód rombu znając współrzędne wierzchołków,

- pole równoległoboku,

-obliczanie pola rombu,

- obliczanie kąta ostrego w rombie.

 

5)      Planimetria cz.4 – łączna długość nagrania: 32’32’’

         W tym dziale rozwiązaliśmy 4 zadania. Podejmowane zagadnienia:

- obliczanie pola trójkątów prostokątnych i równoramiennych – różne warianty,

- zadania, w których trzeba udowodnić jakąś tezę z planimetrii,

- wykorzystanie równania kwadratowego w obliczeniach pola powierzchni prostokąta.   

 

Pomożemy ci zdać matematykę. Matura z matematyki online czyli nasze korepetycje to najlepszy sposób na bardzo wysokie wyniki na maturze!

 

6)      Planimetria cz.5 – łączna długość nagrania: 36’46’’

         W tym dziale rozwiązaliśmy 6 zadań. Podejmowane zagadnienia:

- zadania, w których trzeba wykorzystać podobieństwa trójkątów,

- zadania, w których trzeba wykazać jakąś tezę.

 

7)      Planimetria cz.6 – łączna długość nagrania: 24’44’’

         W tym dziale rozwiązaliśmy 4 zadania. Podejmowane zagadnienia:

- zadania, w których trzeba udowodnić tezę.

 

To, co od nas otrzymujesz to w pełni wytłumaczone zadania z matematyki online.  Wszystko czego szukasz w kwestii zagadnień z matematyki znajdziesz właśnie u nas. Wiemy jak w ciągu jednego tygodnia przygotować Cię do matury, ponieważ robimy to niezmiennie od wielu lat i to z powodzeniem! Nasze kursy z zadaniami maturalnymi z matematyki online to jest najlepszy wybór. Dlaczego?  Przede wszystkim ze względu na wygodę, profesjonalizm ich wykonania oraz ciągłą dostępność . Ten sposób udzielania korepetycji jest stosunkowo młody, jednak ze względu na szereg zalet, rozwija się bardzo dynamicznie. Nie bez przyczyny. Ogromnymi zaletami jest to, że zadania są ułożone od najłatwiejszych do coraz trudniejszych, sposób tłumaczenia jest bardzo przemyślany, przez co w takim samym czasie jest się w stanie przerobić i przyswoić znacznie większą ilość zadań niż podczas tradycyjnych korepetycji. Jeśli chcesz bez problemu, bez stresu i jednocześnie bardzo wysoko zdać maturę z matematyki i dostać się na wymarzone studia, to nasze zadania z matematyki online są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.


Zadania z planimetrii masz już opanowane, ale czujesz, że inne działy matematyki wciąż kuleją? Koniecznie sprawdź również inne nasze ćwiczenia i kursy, które przygotują Cię do matury z matematyki. Online udostępniamy kilka części zadań z tego przedmiotu, z czego każdy porusza inne zagadnienia.
Jeżeli interesują Cię również inne przedmioty lub
testy maturalne online, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Znajdziesz tam nie tylko zagadnienia z matematyki, ale również korepetycje z chemii, fizyki oraz innych przedmiotów ścisłych.


Wciąż masz wątpliwości czy zdecydować się na nasze kursy z zadaniami online z matematyki, które przygotują Cię do matury?
Przeczytaj
opinie o naszych zadaniach, a przekonasz się, że warto spróbować. Niezależnie od tego, czy jesteś tegorocznym maturzystą i podchodzisz do podstawowej lub rozszerzonej matury z matematyki, czy może jesteś studentem przedmiotów ścisłych, z pewnością znajdziesz u nas coś dla siebie. Jesteśmy pasjonatami przedmiotów ścisłych, o czym możesz przekonać się czytając o nas w jeden z zakładek menu głównego.

 

 Do Kursu są dołączone:

- tablice maturalne z matematyki